Запобігання та протидія домашньому насильству

Новодністровська міська рада, як координатор на місцевому рівні у напрямку запобігання та протидії насильству, нагадує:

Домашнє насильство – це дії фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.

При КУ «Центр надання соціальних послуг Новодністровської міської ради» функціонує виїздна Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, яка надає необхідну допомогу постраждалій особі та працює із кривдником.

Наразі триває процес формування Консультативної служби підтримки постраждалим особам від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Що мається на увазі: буде облаштовано приміщення для тимчасового перебування постраждалої особи до вирішення конфліктної ситуації. По завершенні всіх підготовчих процедур, буде оприлюднено номер телефону підтримки та допомоги постраждалим особам у місті Новодністровськ.

Суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству:

• Відділення соціальної роботи у громаді КУ «Центр надання соціальних послуг Новодністровської міської ради»;

• Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства;

• Служба у справах дітей (якщо постраждалий або кривдник дитина);

• Сектор поліцейської діяльності №1(м.Новодністровськ);

• Новодністровська лікарня ( за потреби ).

Національна «гаряча лінія» з питань запобігання насильству та захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів на всій території України) або 116-123 (безкоштовно для дзвінків з мобільних телефонів).

Новодністровська ТГ – 0984165045.

Інформація про відповідальних осіб Новодністровської  міської ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству:

• Координатор з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі – Секретар міської ради – Нажига Ігор Михайлович, (03741) 3-15-45.

• Відповідальна особа з питань здійснення заходів у сфері    запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі, керівник Мобільної бригади – Директор КУ «Центр надання соціальних послуг Новодністровської міської ради»- Швець Оксана Анатолівна, (03741)3-23-93.

• Відповідальна особа за своєчасне та ефективне вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі  Завідуюча відділенням соціальної роботи у громаді КУ «Центр надання соціальних послуг Новодністровської міської ради» – Левицька Даріна Вячеславівна, 0986584972.

• Відповідальна особа за своєчасне та ефективне вжиття заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі по відношенню неповнолітніх або малолітніх дітей Начальник Служби у справах дітей – Бортнік Анастасія Миколаївна, , (03741) 3-15-45.

Основна частина потерпілих від сімейного насильства не звертається за допомогою у відповідні державні органи через небажання «виносити сміття з хати», сором перед друзями, сусідами, небажанням зруйнувати сім’ю. Саме тому сімейне насильство є найбільш свідомим та  прихованим  видом злочину. Якщо у вас, ваших близьких та сусідів виникли проблеми – не мовчіть! Коли річ йде про насильство, то мовчання означає співучасть.

Якщо стало відомо про насилля:

Педагоги – повинні повідомити сектор ювенальної превенції та поліцію, службу у справах дітей та центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді не пізніше, ніж за добу.

Медики – повинні повідомити місцеву владу та поліцію про отримані травми, внаслідок домашнього насильства.

Покарання

1 рік у разі відсутності відкритого кримінального провадження, судового рішення про обмежувальний припис або адміністративне стягнення, обвинувального вироку суду;

3 роки — у разі наявності судового рішення про обмежувальний припис або адміністративне стягнення;

10 років — у разі наявності обвинувального вироку, який набрав законної сили.

До того ж кривдника можуть взяти на профілактичний облік, проводити з ним роботи в органах поліції, направити на проходження програми виправних робіт на строк від 3 місяців до 1-го року.