Наталя Цимбалюк: «Час подбати про благоустрій і саночистку міста»

Сприятливі погодні умови варто використати для початку проведення в міста щорічного весняного місячника благоустрою та санітарної очистки – таку думку озвучила секретар міської ради Наталія Цимбалюк на черговій нараді з заступниками міського голови та керівниками профільних підрозділів. В контексті порушеного питання вона вказала неприбрані ділянки та наголосила необхідності чіткого розподілу територій між суб’єктами господарювання, прибудинкових площ і місць загального користування, на яких здійснюється благоустрій. Доручила заступнику міського голови, начальнику управління з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій звернути увагу підприємства, що проводить благоустрій, на приведення до належного стану елементів благоустрою – урн і лавочок. Також підняла питання про стихійні сміттєзвалища, зокрема на територіях гаражних кооперативів, і потребу їх ліквідувати. Для цього та обговорення питання місячника санітарної очистки в цілому найближчим часом будуть запрошуватись голови гаражних кооперативів, керівники організацій та підприємці.

Також на нараді обговорили хід реалізації Програми поводження з твердими побутовими відходами на території міста. Наталія Олександрівна наголосила, що принцип утилізації ТВП на сміттєзвалищах – вчорашній день і нам необхідно поступово переходити до роздільного сміттєзбирання. Для цього доручила відділу інвестицій вивчити ринкові пропозиції і технічні характеристики сортувальних ліній. Учасники наради зауважили ряд моментів: по-перше, для людей необхідно створити належні умови для роздільного збирання сміття, потім виховати в них цю культуру, що, як правило, зрощується змалечку. Говорили також про те, що питання про роздільне збирання сміття та ефективну його утилізацію вивчалося неодноразово, але навіть за умови створення ОТГ об’єми ТВП замалі для комплексів, які встановлюються в українських містах.